Дональд Трамп 20 січня обійняв посаду президента Сполучених Штатів Америки. Чимало політологів вважає, що вже зовсім скоро пан Трамп пошкодує про своє рішення стати президентом.

www.njtimes.com

Щоразу, коли починає роботу нова адміністрація США, висловлюються претензії до креатур нового президента, стверджує на сторінках The Washington Post Пол Волдман, старший оглядач The American Prospect.
«Але зараз ми спостерігаємо щось екстраординарне. Кабінет Дональда Трампа принесе з собою коктейль з етичних проблем, недосвідченості, неприязні до завдань відомств, які повинні очолити призначенці нового президента, а також банального, але просто безпрецедентного невігластва. Ідеться до того, що це буде найгірший кабінет в американській історії», – стверджує автор.
Міністр енергетики уряду Обами Ернест Моніц – авторитетний фізик-ядерник з великим досвідом управління науковими інститутами. А його наступник в адміністрації Трампа Рік Перрі колись пропонував скасувати міністерство енергетики.
До того ж NYT написала: коли Трамп запропонував Перрі посаду міністра енергетики, той «охоче погодився, вважаючи, що візьме на себе роль глобального емісара американської нафтогазової індустрії, інтереси якої він довгий час захищав в своєму рідному штаті». Через кілька днів Перрі з’ясував: якщо Сенат його затвердить, йому доведеться керувати комплексом національної безпеки США і піклуватися про ядерний арсенал країни, йдеться в статті.
Тобто, 2012 року кандидатом у президенти США Перрі пропонував скасувати міністерство, про роботу якого не мав уявлення. «Після того, як мене ознайомили з безліччю найважливіших функцій міністерства енергетики, – каже тепер Перрі, – я шкодую, що рекомендував його скасувати».
Автор перераховує ще кілька призначенців Трампа.
Міністр фінансів Стівен Мнухін ніколи не працював в урядових органах і не має досвіду формування макроекономічної політики. Мнухін «не розголосив, яка частка належить йому в корпорації, зареєстрованій на Кайманових островах, а також особисті активи вартістю понад 100 млн доларів», – цитує автор пресу.
У міністра охорони здоров’я Тома Прайса «є звичка торгувати акціями компаній, пов’язаних з охороною здоров’я, на діяльність яких впливають складені ним закони», – ідеться в статті.
Міністр праці Енді Паздер – «полум’яний противник підвищення мінімальної зарплати й законів, що регулюють перерви на відпочинок і оплату понаднормової роботи».
Скотт Прюітт, глава Агентства з охорони навколишнього середовища, «схоже, обраний за те, що пручається місії того відомства, яке він очолить», – пише Волдман. Під час роботи генпрокурором Оклахоми він багато разів судився з Агентством через спроби відомства домогтися дотримання законів про охорону природи.
Радник з національної безпеки Майкл Флінн, «полум’яний ісламофоб і прихильник божевільних конспірологічних теорій, був звільнений зі свого останнього посту в урядових органах за погане управління довіреним йому відомством», стверджує автор.
«Держсекретар Рекс Тіллерсон не має ніякого досвіду роботи в уряді або на дипломатичній службі, але побував у багатьох країнах, де є нафта», – характеризує його оглядач.
А досвід повпреда в ООН Ніккі Хейлі у зовнішньополітичній сфері «зводиться до кількох поїздок, пов’язаних з торгівлею, в часи губернаторства Південної Кароліни», – говориться в статті.
Ніколи ще жоден президент США не збирав колекції такого широкого людського загалу, які не мають належної кваліфікації та (або) зривали роботу відомств, які тепер будуть їм довірені, укладає Волдман.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь